2017.12.12

Pár gondolat a versenyről Kelemen Atitól:

A terepfutó barátaim szerint, a Csányi Csanya és csapata által szervezett terepfutó versenyek a legjobbak az országban. Én még ilyen versenyen nem voltam, itt volt az ideje részt venni ennek a sorozatnak az egyik állomásán. A Budai Trail az egyik legnépszerűbb versenye a szériának. Hát a szervezés, ha egy szóval akarom leírni, akkor hibátlan szót kellene papírra vetni. Minden a helyén, rajtszámkiadás, öltöző, csomagmegőrzés, WC, útvonal szalagozás, frissítés, segítők, fotósok, időmérés, minden lego kocka ott, ahova való. Kimondottan jó érzés ilyen rendezvényen futni.

A versenyről. A háromból a leghosszabb, L távon indultam, 27km 900m szint. A pálya alapból nehéz, de a talajviszonyok még három lapáttal rátettek. A pálya kétharmada havas, jeges, csúszós, sok helyen korcsolyapálya volt. Egy kisalföldi gyereknek ez a szintkülönbség elég horrorisztikus, csak fel, majd le, és megint fel és le. Voltak olyan 20% feletti emelkedők, ahol a mezőny 98% csak gyalog tud felmenni, a gyalogló pulzusom a 10km versenytempónak felelt meg. De ne gondoljuk, hogy a lejtő egyszerű ilyen terepeken, sokszor semmivel sem haladtam lefelé gyorsabban, mint felfelé. A verseny színvonala és Budapest közelsége miatt nagyon erős volt a mezőny. Telki és Nagykovácsi környéke és a Budai hegység csodálatos volt a fagyos, havas, hideg napsütéses időben. Az útvonal végén a napsütés felolvasztotta a megfagyott talajt, és egy igazi saras, dagonyát is kaptunk. 2:42:19-ig csellengtem az útvonalon, ez a 44. helyre volt elegendő. A nehéz pálya és körülmények ellenére a verseny minden percét élveztem, és nagyon-nagyon jól éreztem magam, folyt. köv.