2018.10.02.

Idén is a győri szenior versenyen zárta a Strucc Futóklub a triatlonos idényt, ahol négyen, Balassa Laci, Farkas Imi, Szentesi Nándi és Palkovits Attila fürdette meg ebben az évben utoljára a srtuccos triatlon mezt. Palkovits Ati értékelt:

Az év utolsó triatlonversenyén vettünk részt, amely annyiban rendhagyó, hogy futással kezdünk, és úszással fejezzük be. Ez a megmérettetés az igazi nagy Ironman versenyekhez annyiban hasonló, hogy itt is 1 nap alatt betelik a nevezői létszám (120fő), amit idén 4 Struccos versenyzőnek sikerült teljesíteni. Az időjárás kegyes volt hozzánk, gyönyörű napsütésben, 15 fokban kellett teljesíteni a 3km futásból, 17 km kerékpárból és 325 méter úszásból álló távot. Magyarország szenior triatlonosainak a legjobbjai is képviseltették magukat, bár a sérülések miatt idén kevesebb volt az igazán neves versenyző, de így sem volt gyenge a mezőny. Sikerült egy abszolút 3. helyet szereznem 1 perccel a győztes mögött, ami a korosztályos győzelemhez is elég volt. Ennyire elöl még sosem végzett Struccos ezen a versenyen. Szereztünk még korosztályos 4.,5. helyet, az abszolút versenyben mindegyikünk a mezőny elejében végzett. Utána a szokásos csülkös bableves, rengeteg tombolatárgy, és sok beszélgetés várt minket. Elmondhatjuk hogy egy jó lezárása volt a triatlon idénynek, most kicsit átadjuk magunkat a pihenésnek, aztán belevetjük magunkat a felkészülésbe.