2020.10.05.

A tavalyi évhez hasonlóan Strucc győzelem a Hanságfutáson, újra több klubtagunk is részt vett a versenyen (Domonkos Péter 13km, 49:47, Dr. Várallyay Zoltán 13km, 1:00:08, Ambrusch Tamás 13km, 1:04:57, Leitner Richard 13km, 1:06:47, Hegyi György 3km, 13:23). A nyertes Domonkos Petya beszámolója:

Idén harmadik alkalommal vettünk részt a Strucc futóklub népes csapatával, Jánossomorján megrendezésre kerülő harmadik Hanság futáson. A szervezők 3 távot jelöltek ki, 13km, 3km és az ovis futáson résztvevőknek, 400-800m. Természetesen mindegyik távon érdekeltek voltunk. Az időjárás a tavalyi 6 fokos hőmérséklethez és a szakadó esőhöz képest sokkal barátságosabban alakult, bár a 25 fokos nyári napsütés erős széllel párosult, tehát nem mondhatjuk igazi futóidőnek. A verseny 13 km-es távja 70%-ban aszfalton, 30%-ban kavicsos úton került megrendezésre. Az erős szél ellenére gyorsan fogytak a kilométerek (3:50-es kili), nem is annyira a széllel küzdöttem, inkább a meleggel volt problémám ismételten. Ennek ellenére a tavalyi időmhöz hasonlóan teljesítve (49.47) az abszolút 1. helyen végeztem. A verseny szervezőinek köszönhetően a színvonal ismét tökéletes volt. A Strucc futóklub összes futójának nagy gratula, jövőre is érkezünk egy népesebb csapattal.