2020.10.15.

Két klubtagunk futott a hétvégén Budapesten, Dr. Tóth Attila (3:38:28) éa Varga Gyula (4:56:04). Attila így látta a versenyt:

2020 kicsit más volt a futóversenyek tekintetében is, mint az előző évek, hisz Covid járvány miatt számos már versenyt töröltek. Kérdéses volt számunkra egész évben, hogy vajon ősszel lesz e Spar Maraton. Mint rajtszámom (579) mutatja, elég korán neveztem. Bíztam benne, hogy idén sem fog elmaradni, ezért szorgalmasan edzettem egész évben. A futófesztivál sajátos a járványügyi előírások betartását figyelembe véve zajlott. Pl. a rajtszám átvételekor mindenki test hőmérsékletét megmérték, covid nyilatkozatot kellett kitölteni, maszkot kellett viselni. De a maszk viselete kötelező volt a zárt helyeken pl. öltözők, valamint a rajtzónában a rajtvonalon történő áthaladásig. A futás során a frissítő állomásokon a darabos frissítők (banán, szőlőcukor stb.) poharakba voltak kirakva. A célba érkezéskor a befutóérmet kézbe adták. Én a futófesztivál mindkét napján futottam. Szombaton (ekkor voltak a rövidebb távok) az 5 km -en indultam egy futótársnőmmel. Vasárnap következett a várva várt 42 km. Itt sajnos történt egy kis malőr, a rajnál pontosabban a rajtolásnál. Összekevertem egy másik futás rajtidőponttal. Így a záróbusz után 2 perccel indultam emiatt aztán 1 km-nél értem utol a mezőnyt. Szerencsére addigra kicsit fellazult a mezőny így az előzés nem okozott problémát. 14 km-nél utol értem a 4 órás iramfutókat. Az eredeti tervem szerint 4.50 es egyenletes tempóban szerettem volna futni az elején. Most viszont sokszor volt 4:35 is. Ez viszont kivett belőlem. 30 km-ig tudtam tartani a 4:55-ös átlagot. 30 km-nél jött az Árpád hidra való felfutás, ami azt eredményezte, hogy combizmaim elkezdtek keményedni és erősen fáradni. Innentől kezdve nagyon lelassultam és végül 5.09-es átlaggal értem célba, ami 3 óra 38 perc 35 másodperc időnek felel meg. Az időjárás nagyon kedvező volt. Kb. 14 fok lehetett, enyhén fújt a szél helyenként. Ami nehezítette a futást az, hogy néha elkezdett esni és csúszóssá tette az úttest felületét. Figyelni kellett arra, hogy nehogy elessen az ember, másrészt az erőkifejtés sem volt olyan hatékony. Összességében igaz nem tudtam megfutni a kitűzött célomat, de 4 percet sikerült lefaragni eddigi legjobb időmből. De nem adom fel, hogy egyszer futok egy teljes maratont 3 óra 29 perc alatt.