09.01.

A hétvége másik Struccos eseménye a Challenge sorozat féltávú világbajnoksága volt a Szlovákiai Somorján. Szombaton egy meghívásos verseny, a Collins Cup keretében a világ legjobbjai vetélkedtek. Soha nem volt még ilyen szintű rendezvény, a világ 18 legjobb férfi és női triatlonistája vetélkedett három csapatban egymással, Európa, USA, és az International csapat, egy speciális 100km-s távon (2km úszás, 80km bringa, 18km futás). Másfél millió euró összdíjazás horror pénznek számít triatlonban, és szombat délután az Eurosport élőben több, mint 7 órán keresztül triatlont közvetít, ez eddig elképzelhetetlen volt. A csatát a Team Európa nyerte az USA előtt.

De magunkról is, mi (Dr. Farkas Imre és Kelemen Attila) vasárnap a klasszikus féltávú versenyen versenyeztünk, a két évvel ezelőtthöz hasonlóan az idei verseny is tartogatott meglepetéseket és nehézségeket. Triatlonban már megszokott rolling start volt, 5 másodpercenként 3 versenyző vetette magát a Dunába. Nem holtágban volt az úszás, hanem a főmederben, ahol a hajók is járnak, nehogy már könnyű legyen. A rajt után először parttal párhuzamosan felfelé az árral szemben belül a sodrásban, majd vissza közvetlenül a part mellett. A nagy szél és az általa keltett erős hullámzás nagyon megnehezítette az úszást a 17,3 fokos vízben. Nem vagyunk gyorsak, de elég vízbiztosak, és simán hoztuk az úszást, de ez megint nagyon emlékezetes úszás marad. Majd bringára fel a fényévnyi hosszú depó után, egy 2x2 sávos gyorsforgalmú úton, oda vissza az erős szélben, szélvédett rész nulla. Sajnos a bringa másról lett emlékezetes. Előbb egy száguldó rendőrautó az egészségügyi kocsival, majd két perc múlva a mentőhelikopter zaja riasztott meg minket, mindenki tudta ez sok jót nem jelent. Egy sporttársunk a pálya testeket elválasztó beton szegélynek ütközött, egy időre leállították a versenyt a bringapályán, hogy a mentőhelikopter le tudjon szállni, Kelemen Ati is várakozók csapatát gyarapította. Miután leszállt a helikopter, elengedték a mezőnyt, sajnos nekünk oda és vissza el kellett haladnunk a helyszín mellett, sokkoló volt. Majd egy újabb extra depó, és egy kellemes futás a lovas centerben. Kellemes hőfok volt, bár a szél nem gyengült, futottunk szinte mindenhol, az ügetőn, a lovas karámok között, aszfalton, füvön, térkövön, rekortán szerű lapokon, minden volt csak nem unalmas. Gyorsan lepörgött, és mar kaptuk is a nagyon szép érmet a nyakunkba a célban. Jó verseny volt, remekül szolgálta a felkészülést a 3 hét múlva esedékes teljes távra.